ایران چارت ریپل احتمال شکست ریپل در برابر بیت کوین

احتمال شکست ریپل در برابر بیت کوین

تخمین زمان مطالعه

2 دقیقه
چهارشنبه 14 آبان 1399

فعالیت نهنگ‌ها در بازار ریپل نشان می‌دهد که احتمال شکست عظیم این ارز دیجیتال در برابر بیت کوین وجود دارد.

در ماه گذشته تغییرات قیمت ریپل (XRP) تغییرات بسیار اندکی داشته و میانگین تغییرات ارزش آن تنها ۲۵ سنت بوده است. این در حالی است که قیمت جفت تراکنش‌های بیت‌کوین به سرعت در حال سقوط است. به نظر می‌رسد که این روزها آلت‌کوین‌ها با تأثیر از بیت‌کوین روزهای خوشی را سپری نمی‌کنند؛ اما نهنگ‌های ریپل همچنان به جمع شدن خود ادامه داده و جذب بالای این منابع می‌تواند به زودی شکست عظیمی را در برابر بیت‌کوین رقم بزند.

ریپل در برابر بیت‌کوین: بولینگر بند یک فشار صعودی نهفته ایجاد می‌کنند

هر زمان که یک ارز یا دارایی روند صعودی شدیدی به خود بگیرد، تصور نزول و سقوط آن به پایین‌ترین سطح خود بسیار دشوار می‌شود. اما گاهی اوقات وقایعی که در پشت صحنه بازار اتفاق می‌افتند، باعث ایجاد فشار برای یک حرکت و تغییر رفتار عظیم می‌شوند. در حال حاضر ریپل حدود سه سال است که در مقایسه با بیت‌کوین، نرخ پایین‌تری دارد. از اواسط سال ۲۰۱۹ ریپل اوضاع آرام و کارکرد پایینی را داشته است؛ اما در همین زمان معاملات آن بیشتر به صورت جانبی (sideway) و نوسانات کمتر دنبال می‌شد.
دامنه ادغام طولانی منجر به فشار بولینگر بند (Bollinger Band)ها در بازه‌های زمانی دو هفته‌ای شده است تا دومین نقطه عطف در تاریخ جفت معاملات رقم بخورد. هرچند که تاریخ همیشه تکرار نمی‌شود؛ اما می‌توان انتظار یک رویداد مشابه را داشت. اگر یک تقسیم گاو پنهان در شاخص مقاومت نسبی در همان بازه زمانی و در آخرین تاریخ ایجاد بولینگر بند وجود داشته باشد، می‌توان نتیجه گرفت که به یک تغییر انفجاری در برابر بیت‌کوین نزدیک شده‌ایم. آخرین بار، پس از رده دوم از میانه‌های BB، ریپل با یک جهش توانست بیش از ۲۰۰۰ درصد نسبت به بیت‌کوین افزایش یابد.

نهنگ‌های انباشته شده در ریپل شبیه به شاخص‌های بیت‌کوین پیش از شکست آن هستند

اگرچه سناریو موجود دقیقاً مشابه همان مورد قبلی نیست، اما به نظر می‌رسد که انباشته شدن سکوت نهنگ‌های ریپل با همان رفتاری که بیت‌کوین پیش از شکست اخیرش مواجه شد، تطابق دارد. در آن دوران کیف‌ پول‌های بزرگ و نهنگی بیت‌کوین به طور مداوم افزایش یافتند؛ تا جایی که دیگر منابع کافی برای خرید وجود نداشت و همین مسئله باعث یک شکست بزرگ برای بیت‌کوین شد.
اکنون می‌تواند نوبت ریپل باشد. طبق داده‌های به دست آمده، کیف پول‌های ریپل که دارایی آن‌ها به ۱ میلیون و یا بیشتر می‌رسید، ۲۰ درصد افزایش یافته‌اند. همچنین کیف پول‌هایی که دارایی ریپل آن‌ها ۱۰ میلیون و یا بیشتر بود، به اندازه ۱۰ درصد رشد کرده‌اند. هنگامی که این نهنگ‌ها تصمیم به رو کردن قدرت و منابع خود بگیرند، تلاش سرمایه‌گذاران برای دست‌یابی به موفقیت باعث افزایش سریع قیمت خواهد شد. هنگامی که سرانجام شکست ریپل آغاز شود، حرکت قابل توجهی شکل خواهد گرفت که نشانه‌های بالا خبر از آن می‌دهند. به نظر می‌رسد که عملکرد عظیم در برابر بیت‌کوین به زودی خود را نشان خواهد داد.

منبع: newsbtc
5 از 5
تگ ها:

درباره نویسنده

میثم ارفعی

کارشناس فناوری اطلاعات و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم شناختی هستم و از سال ۹۳ در حوزه تولید محتوا فعالیت دارم. علاقه‌ام به دنیای کاربردی و در حال رشد فناوری‌های مرتبط با بلاک‌چین و ارزهای دیجیتالی باعث شد تا پیگیر اخبار و اتفاقات روز این حوزه باشم و این اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نظر شما

نظرات کاربران