ایران چارت ریپل تغییر چشمگیر قیمت ریپل

تغییر چشمگیر قیمت ریپل

تخمین زمان مطالعه

3 دقیقه دقیقه
شنبه 19 مهر 1399

در روزهای اخیر ارزش ریپل (XRP) با رشد بیش از ۶ درصدی خود به رقم بالاتر از ۰.۲۴۵۰ دلار آمریکا رسید و پس از مدت‌ها توانست مقاومت در برابر افزایش قیمت را بشکند. قیمت ریپل در تلاش است تا از کانال ۰.۲۵۵۰ نیز عبور کرده و بر مقاومت قیمت در این رقم پایان دهد.


•    رشد قیمت ریپل باعث شد تا ارزش دلاری این ارز به بالای  ۰.۲۴۵۰ برسد.
•    با این حال قیمت این ارز دیجیتالی همچنان نتوانسته از کانال ۰.۲۵۵۰ دلاری عبور کند.
•    در نمودار ساعتی دوگانه ریپل بر حسب دلار (XRP/USD) شاهد یک شکستگی در بالای خط روند نزولی اصلی مقاومت در برابر ۰.۲۴۲۰ دلار هستیم.
•    انتظار می‌رود که روند این نمودار حرکت صعودی خود را تا زمانی که در کانال ۰.۲۴۰۰ دلاری قرار دارد، از سر بگیرد.

ریپل نشانه‌های مثبتی از خود به نمایش می‌گذارد

پس از یک موج نزولی پایدار، ریپل در حدود قیمت ۰.۲۲۹۵ دلار دوباره توانست مورد حمایت و افزایش قیمت قرار بگیرد. این حمایت باعث شد تا قیمت ریپل به بالای ۰.۲۳۰۰ دلار رسیده و اخیراً یک حرکت صعودی قدرتمند را آغاز کند.
اگر به نمودار تغییرات قیمت این ارز توجه کنید، شاهد یک شکست خطی واضح در منطقه بالاتر از حد مقاومت ۰.۲۳۸۰ دلاری و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته برای روند افزایشی فعلی خواهید بود. همچنین در نمودار ساعتی دوگانه ریپل بر حسب دلار (XRP/USD) می‌توان مقاومت در روند صعودی در قیمت نزدیک به ۰.۲۴۲۰ دلار را مشاهده کرد.
با وجود این، ریپل موفق به کسب یک حرکت صعودی شده و مقاومت افزایش قیمت ۰.۲۴۵۰ دلاری خود را شکست. قیمت این ارز حتی تا رقم ۰.۲۵۲۰ دلار نیز افزایش یافت؛ اما اندکی پس از صعود از این ناحیه، با یک مقاومت جدید در قیمت ۰.۲۵۵۰ دلار رو به رو شد.
همان‌طور که در این نمودار مشخص است، یک قله در حدود قیمت ۰.۲۵۴۴ دلار تشکیل شده و در حال حاضر روند اصلاحی خود را طی می‌کند. همچنین یک شکست نمودار در زیر کانال ۰.۲۵۰۰ به چشم می‌خورد. در این ناحیه شاهد تغییراتی ۲۳.۶ درصدی بین حداقل قیمت (۰.۲۳۲۱) و حداکثر قیمت (۰.۲۵۴۴) معامله هستیم.
 
اولین حمایت عمده در نزدیکی سطح ۰.۲۴۴۰ یا ۵۰ درصدی سطح فیبوناچی موج اخیر بین ۰.۲۳۲۱ دلار (پایین‌ترین سطح) و ۰.۲۵۴۴ دلار (بالاترین سطح) شکل گرفته است. با این حال در روند صعودی، قیمت با یک مقاومت بسیار مهم در حدود ۰.۲۵۵۰ دلار مواجه است.
برای آغاز یک حرکت صعودی قدرتمند، قیمت باید از سطح مقاومت ۰.۲۵۴۰ و ۰.۲۵۵۰ دلاری خود فراتر رود. با این حساب مقاومت بعدی در نزدیکی سطح ۰.۲۶۲۰ دلار و یا ۰.۲۶۵۰ دلار شکل خواهد گرفت.

آیا ریپل با یک حباب افزایش قیمت مواجه است؟

اگر موج صعودی ارزش ریپل نتواند بالاتر از ۰.۲۵۴۰ دلار ادامه یابد، احتمال کاهش مجدد آن وجود خواهد داشت. این حمایت اولیه نزولی نزدیک به سطح ۰.۲۴۷۵ دلار خواهد بود.
حمایت کلیدی از پرچم‌های صعودی نمودار نزدیک به ۰.۲۴۴۰ دلار است. یک شکست واضح زیر حمایت ۰.۲۴۴۰ دلار ممکن است فشار را بر روی پرچم‌های صعودی افزایش دهد. در حالت‌های مذکور، قیمت ریپل ممکن است دوباره رقم ۰.۲۳۸۰ دلار را به خود ببیند.
شاخص‌های فنی:
•    نمودار ساعتی MACD: نتایج این نمودار برای ریپل بر دلار (XRP/USD) نشان از کاهش سرعت در منطقه صعودی دارد.
•    نمودار ساعتی RSI (شاخص مقاومت نسبی): در حال حاضر شاخص مقاومت نسبی برای ریپل بر دلار (XRP/USD) نسبت به سطح ۶۰ اصلاح می‌شود.
•    سطح پشتیبانی اصلی: ۰.۲۴۷۵ دلار، ۰.۲۴۴۰ دلار و ۰.۲۴۰۰ دلار
•    سطح مقاومت اصلی: ۰.۲۵۴۰ دلار، ۰.۲۵۵۰ دلار و ۰.۲۶۲۰ دلار

منبع: newsbtc
5 از 5
تگ ها:

درباره نویسنده

میثم ارفعی

کارشناس فناوری اطلاعات و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم شناختی هستم و از سال ۹۳ در حوزه تولید محتوا فعالیت دارم. علاقه‌ام به دنیای کاربردی و در حال رشد فناوری‌های مرتبط با بلاک‌چین و ارزهای دیجیتالی باعث شد تا پیگیر اخبار و اتفاقات روز این حوزه باشم و این اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نظر شما

نظرات کاربران