ایران چارت ریپل سرمایه‌گذاری ریپل از طریق اعطای وام

سرمایه‌گذاری ریپل از طریق اعطای وام

تخمین زمان مطالعه

2 دقیقه
یکشنبه 20 مهر 1399

شرکت ریپل با ارز دیجیتالی XRP و با اعطای وام، وارد حوزه سرمایه‌گذاری در پرداخت‌های جهانی خواهد شد.

روز جمعه هفته گذشته، شرکت‌ فین‌تک ریپل مستقر در سیلیکون‌ولی در یک پست وبلاگی از اعطای اعتبار برای مشتریانی که از خدمات تقاضای نقدینگی (ODL) استفاده می‌کنند، خبر داد.
سخنگوی این شرکت در مصاحبه با CoinDesk تأیید کرد : «این اولین باری است که ما قصد آزمایش یک محصول در حوزه وام داریم.همچنین ممکن است در آینده تصمیم به ارائه یک پیشنهاد قدرتمندتر بگیریم.»
بنا به گفته ریپل، خط اعتباری به کسب‌وکارهای کوچک تا متوسط این امکان را می‌دهد که تجارت خود را گسترش دهند. اغلب این شرکت‌ها بدون استفاده از این اعتبار با خطراتی نظیر توقف رشد رو به رو شده و توانایی خود برای رقابت با شرکت‌های بزرگ‌تر و مهار آن‌ها را از دست می‌دهند.
شرکت‌هایی که از خدمات ODL در ریپل‌نت استفاده می‌کنند، می‌توانند ارز دیجیتالی ریپل (XRP) را به صورت اعتباری از ریپل خریداری کرده و مبلغی را به عنوان وام دریافت کنند. (ریپل‌نت یا همان RippleNet شبکه‌ای برای ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت است.) به گفته شرکت ریپل، این سرویس برای تسهیل و کاهش هزینه‌های پرداخت‌های بین‌المللی طراحی شده و قصد جایگزینی با روش‌های سنتی را دارد. در حال حاضر این طرح توسط مشتریان و کاربران ریپل‌نت از طریق یک برنامه آزمایشی آغاز به کار کرده است.
به بیان دیگر، ODL از ریپل به عنوان ارز واسطه‌ای برای تسهیل پرداخت‌های بین مرزی استفاده می‌کند. به عنوان مثال یک شرکت کانادایی را در نظر بگیرید که قصد تجارت با یک کشور دیگر (و با واحد پول متفاوت) را دارد. این شرکت کانادایی باید برای پرداخت هزینه‌های خود به یک صرافی برای تبدیل واحد پولی خود به واحد پولی کشور مقصد نیاز خواهد داشت. اما با وجود چنین سرویسی، این شرکت فرضی می‌تواند به سرعت این فرآیند را با استفاده از ارز دیجیتالی ریپل از میان ببرد.
در همین مثال فوق، خط اعتباری (credit line) بدان معنی است که این شرکت فرضی کانادایی لازم نیست تا به صورت مستقیم با این مسائل مالی رو به رو شود. بنا به گفته شرکت ریپل مبلغ دریافتی با قیمت روز ریپل محاسبه شده و این شرکت هر زمان که قادر بود اقدام به بازپرداخت آن می‌کند.
در حال حاضر شرکت ریپل حدود ۶.۲ میلیارد XRP (به ارزش تقریبی ۱.۵۵ میلیارد دلار با قیمت فعلی ارز دیجیتالی ریپل) را در اختیار دارد. این مقدار ارز دیجیتالی ریپل (با در نظر گرفتن ۴۵ میلیارد ریپل در گردش و همچنین ۴۸.۶ میلیارد آماده به استخراج) حدود ۶ درصد از کل منابع ریپل را شامل می‌شود. این شرکت قصد دارد تا به صورت دوره‌ای، ارزهای دیجیتالی در اختیار خود را به بازار بفروشد.

منبع: coindesk
تگ ها:

درباره نویسنده

میثم ارفعی

کارشناس فناوری اطلاعات و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم شناختی هستم و از سال ۹۳ در حوزه تولید محتوا فعالیت دارم. علاقه‌ام به دنیای کاربردی و در حال رشد فناوری‌های مرتبط با بلاک‌چین و ارزهای دیجیتالی باعث شد تا پیگیر اخبار و اتفاقات روز این حوزه باشم و این اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نظر شما

نظرات کاربران