ایران چارت ریپل ریپل ۱۰ میلیون دلار به یک سازمان بشردوستانه اهدا می‌کند

ریپل ۱۰ میلیون دلار به یک سازمان بشردوستانه اهدا می‌کند

تخمین زمان مطالعه

2 دقیقه
دوشنبه 28 مهر 1399

ریپل همچنان به روند ابتکاری خود برای دست‌یابی به اقتصاد جهانی در طول همه‌گیری بیماری کرونا ادامه می‌دهد.

اخیراً شرکت ریپل خبر از یک کمک ۱۰ میلیون دلاری به شرکت Mercy Corps داد. هدف از این کار، بهره‌مندی از ارزهای دیجیتالی و ورود به میان بازارهای نوظهور بیان شده است. این خبر در طی کنفرانس ۲۰۲۰ Swell conference ریپل که به صورت سالیانه برگزار می‌شود، اعلام شد. ریپل امیدوار است تا از طریق این مشارکت بتواند توان اقتصادی را در سطح جهانی افزایش دهد.
Mercy Corps یک سازمان غیرانتفاعی و بشردوستانه بوده و در تلاش است تا در کشورهایی که سیستم مالی ضعیفی دارند، فرصت‌های شغلی ایجاد کند. اسکات اوندر (Scott Onder)، مدیرعامل این شرکت در مورد چشم‌اندازهای این ابتکار بیان کرد:
«سیستم مالی کنونی یک سیستم چند پارچه، منسوخ شده و استثنایی است. در این سیستم حدود ۱.۷ میلیارد نفر از بانک‌ها استفاده نکرده و نسبت مردان به زنان بسیار نابرابر است. فناوری‌هایی نظیر فین‌تک‌های نوظهور، ارزهای رمزنگاری شده و بلاکچین این امکان را دارند که سیستم موجود را کاملاً متحول کنند.»
وی در ادامه بیان کرد که امیدوار است جوامع کمتر توسعه یافته بتوانند بخشی از این طوفان نوآوری دیجیتالی باشند؛ طوفانی که جهان را فرا گرفته و به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا (COVID-19) به سرعت به سمت جلو حرکت می‌کند. اوندر افزود:
«ما از منابع جهانی خود استفاده خواهیم کرد تا مطمئن شویم صدای جوامع کمتر توسعه یافته شنیده خواهد شد و این جوامع آسیب‌پذیر از انقلاب عظیم فین‌تک عقب نخواهند ماند.»
مشارکت ریپل و Corps در کنار سازمان غیرانتفاعی صرافی ارز RippleWorks راه‌حل‌های مبتنی بر فین‌تک شامل دارایی‌های دیجیتال و ارزهای رمزنگاری شده را مورد حمایت و پشتیبانی قرار می‌دهند تا افراد غیربانکی را وارد حوزه مالی کنند. اخیراً تحلیل‌گران ارز دیجیتالی ریپل (XRP) دریافتند که پذیرش فناوری بلاکچین،  کلید رشد موفقیت‌آمیز موسسات مالی است. طبق گزارشات مربوط به حوزه پرداخت از طریق بلاکچین، یافته‌های ریپل نشان می‌دهد که ۵۹ درصد از شرکت‌کنندگان در نظرسنجی آن‌ها از فناوری بلاکچین در حوزه تولید استفاده می‌کنند.

منبع: blockchain news
تگ ها:

درباره نویسنده

میثم ارفعی

کارشناس فناوری اطلاعات و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم شناختی هستم و از سال ۹۳ در حوزه تولید محتوا فعالیت دارم. علاقه‌ام به دنیای کاربردی و در حال رشد فناوری‌های مرتبط با بلاک‌چین و ارزهای دیجیتالی باعث شد تا پیگیر اخبار و اتفاقات روز این حوزه باشم و این اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نظر شما

نظرات کاربران