ایران چارت اخبار بانک Alpha در روسیه پلتفرمی مبتنی بر بلاک چین برای افراد فریلنسر ارائه کرده است

بانک Alpha در روسیه پلتفرمی مبتنی بر بلاک چین برای افراد فریلنسر ارائه کرده است

تخمین زمان مطالعه

3 دقیقه دقیقه
یکشنبه 16 آذر 1399

آلفا بانک (Alfa-Bank) به عنوان یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های تجاری خصوصی در روسیه، در حال بررسی فناوری بلاک‌چین برای ارائه خدمات خود به افراد فریلنسر (یا همان خود اشتغال) است.

طبق اعلامیه‌ای که در تاریخ ۱ دسامبر منتشر شد، آلفا بانک اعلام کرد که قصد دارد از برنامه‌هایی مبتنی بر بلاک‌چین برای اتوماسیون خدمات برای فریلنسرها و شاغلان آزاد بهره ببرد. این خدمات جدید که بر مبنای پلتفرم بلاک‌چین Waves Enterprise ارائه خواهند شد، شامل مراحل ثبت‌نام و پاداش به افراد خود اشتغال ازجمله تسویه حساب، ثبت درآمد و پرداخت مالیات می‌شود.

دنیس دودون (Denis Dodon)، مدیر بخش تحقیق و توسعه آلفا بانک در گفت‌وگو با Cointelegraph اطلاعات بیشتری در مورد این سرویس جدید مبتنی بر بلاک‌چین برای فریلنسرها ارائه کرد. وی در این باره چنین گفت:

«دفتر کل توزیع‌شده و قراردادهای هوشمند با استفاده از یکپارچه‌سازی end-to-end به سیستم تسویه حساب‌های بانک‌ها امکان شکل‌گیری خودکار دستورالعمل‌های پرداخت را می‌دهد. این امکان با انتقال مستقیم دستورالعمل‌های پرداخت از طریق دفتر کل توزیع‌شده به کارت‌ها و حساب‌های بانکی افراد خود اشتغال در هر بانکی صورت خواهد پذیرفت.»

این سرویس جدید شامل دو برنامه  به نام‌های Alfa.Corporate و My Income برای افراد خود اشتغال است. ایگور کوزمیچف (Igor Kuzmichev)، مدیر ارشد بازرگانی Waves Enterprise بیان کرد که فناوری بلاک‌چین این شرکت امکان تبادل ایمن داده و اطلاعات بین بانک‌ها و مشاغل و همچنین ذخیره‌سازی داده‌های شفاف و تغییرناپذیر را فراهم می‌کند. همچنین کوزمیچف به این نکته اشاره می‌کند که پلتفرم Waves Enterprise به عنوان یک ابزار اصلی برای رویکرد «بانک به عنوان سرویس» عمل خواهد کرد. وی در این باره چنین گفت:

«به لطف ویژگی‌های اصلی بلاک‌چین که همان شفافیت و تغییرناپذیری داده‌ها است، امروزه خدمات جدید بانکی می‌توانند نه فقط در سیستم اصلی و مرکزی بانک‌ها، بلکه در سمت مشتریان نیز توسعه یابند. این موضوع باعث افزایش چشم‌گیر مدت زمان ورود به بازار شده و توسعه‌دهندگان جدیدی را وارد حوزه فین‌تک خواهد کرد.»

کوزمیچف بیان کرد که مخاطبان این سرویس جدید شامل افراد خود اشتغال نظیر رانندگان تاکسی، خدمات نظافت و تعمیر، مربیان و سایر افراد خواهد بود. بانک آلفا به عنوان یکی از پیشگامان و حامیان استفاده از فناوری بلاک‌چین شناخته می‌شود. در اوایل ماه نوامبر سال ۲۰۲۰، آلفا به عنوان اولین بانک روسی به بستر Contour پیوست. این بستر شامل یک دفتر کل توزیع‌شده است که غول‌های صنعت مالی جهان نظیر HSBC، ING و Citi را به یکدیگر متصل می‌کند.

منبع: cointelegraph
تگ ها:

درباره نویسنده

میثم ارفعی

کارشناس فناوری اطلاعات و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم شناختی هستم و از سال ۹۳ در حوزه تولید محتوا فعالیت دارم. علاقه‌ام به دنیای کاربردی و در حال رشد فناوری‌های مرتبط با بلاک‌چین و ارزهای دیجیتالی باعث شد تا پیگیر اخبار و اتفاقات روز این حوزه باشم و این اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارم.

نظر شما

نظرات کاربران